Raw food? Nesmysl!

Značky: raw food

20.05.2016 | Blog

Řada předních českých i zahraničních výživových specialistů je často dotazována, zda je živá strava pro lidského tvora vhodná. Tito dotazující se ptají z toho důvodu, že spoustě lidem se po zařazení většího množství nutričně vyvážené syrové rostlinné stravy výrazně zlepší zdraví a další aspekty jejich života.

Možná tak často jako já, i Vy slýcháváte argumenty těchto výživových poradců, že je toto tvrzení holý nesmyls a že vlastně po jakékoli změně, klasického českého jídelníčku s celodenním pojídáním pečiva, uzenin, sýrů, cukrovinek včetně pití slazených nápojů, kávy i alkoholu, se po zavedení jakékoli změny ve stravovacích návycích směrem ke zdraví, udělá každému člověku mnohem lépe, než tomu bylo dříve a žádnou živou stravu k tomu nepotřebuje.

Tito poradci původní změnu definují například nahrazení bílého pečiva pečivem tmavým. (I když to tmavé zvyšuje hladinu krevního cukru ještě více, než to bílé … Zdroj: kniha Život bez pšenice). Dále doporučují jíst místo červeného masa dietnější maso bílé, včetně vyhlášení bojkotu klasické šunce a nahrazení jí šunkou alespoň s 90% podílem masa. Doporučují pojídat různé kvalitní sýry a tvarohy, odtučněné jogurty, cereální suché krekry, vejce i máslo, vše samozřejmě z volných chovů … a tak dále a tak dále.

(Sama jsem si takovýmto poradenstvím kdysi dávno prošla. Nechala jsem si sestavit optimální a dietní jídelníček ušitý na míru a nějakou dobu se trápila každodenním počítáním kalorií a celodenním přemýšlením o tom, co budu vlastně zase jíst a kdy a v kolik a kde to seženu …..!)

To je všechno moc pěkné. Jsem si jistá, že klient takového poradce si konečně uvědomí, jaké „šmakulády“ do této doby jedl a je rád, že se nyní zaměří na opravdu kvalitní jídlo, bez různých náhražek a jiných nevhodných složek. Na základě pomoci svého poradce se naučí počítat kalorie, hlídat si výživu po nutriční stránce a jiné postupy, jak si zlepšit svou kondici, shodit pár kilogramů a trochu se přiblížit i k hledanému zdraví.

Tato cesta může být pro někoho začátkem, jak svého cíle dosáhnout, za předpokladu, že se člověk vzdělává dál a zajímá se skutečně o to, co jí a hlavně o to, jak se jím pozřené jídlo chová uvnitř jeho tělo. V tuto chvíli už není rozdíl v tom, zdali snědl šunku plnou vody za pár korun nebo si „dopřál“ šunku kvalitní z volného chovu s 90% podílem masa. Když pominu vše ostatní, ve výsledku snědl jen a jen maso, které do lidského těla z hlediska trávicích procesů v žádném případě nepatří. Když už jsou člověku lhostejné etické důvody, že zvíře chované lidmi za účelem jeho vykrmení a následného zabití, celý svůj život krutě trpí, tak by si měl tento člověk uvědomit, že takové sousto udělá v jeho těle více škody než užitku.

Více o tomto tématu se dozvíte např. v knize Čínská studie od autorů T. Colin Campbell a Thomas M. Campbell a také v dokumentu s názvem Léčba rakoviny zevnitř >>>  

Ale teď zpátky k živé stravě.

Možná každý kdo ve svém životě zkusil 100% nebo alespoň většinové množství (70-90%) syrové rostlinné stravy ve svém každodenním jídelníčku po nějaký čas a zároveň se studiem o výživě opravdu snažil mít nad veškerou nutriční stránkou přehled, se v určité kapitole svého života mohl opět vrátit k většinové vařené stravě. Nemyslím tím, že by se vrátil k výpečkům se zelím, řízkům a pravé svíčkové. Myslím tím návrat k obyčejné relativně v dnešní době kladně hodnocené jako zdraví prospěšné stravě, jež však zahrnuje právě stravu vařenou, pečenou, smaženou, dušenou …, jednoduše výrazně tepelně upravenou.

Takový návratový jídelníček, který je v našich obecně přijatých kruzích považován za zdraví prospěšný mohl vypadat například takto: Ráno mléko či jogurt a müsli, na svačinu banán, na oběd zeleninová polévka a celozrnné těstoviny se smetanovou omáčkou a plátkem přírodního kuřete, na svačinu cereální sušenky se 100% čokoládou a na večeři plátek krůtího třeba i se zeleninovým salátem.

Každý kdo ví, jak mu perfektně šlapalo trávení při konzumaci většinového množství syrové rostlinné stravy, si po takovéto „návratovce“ jistě povšimne, že se mu hůře tráví i vylučuje a dokonce se vracejí i zdravotní problémy, které měl již kdysi při většinovém množství syrové rostlinné stravy dávno vyřešené. Ale jak je to možné? Vždyť přece konzumuje obecně doporučovaný jídelníček, který vychází z úst řady výživových poradců, jež jej definovali jako nutričně vyvážený a především odlehčený oproti klasické české kuchyni, na které většina z nás od dětství vyrostla a která je tak nezdravá!

Co z toho tedy vyplývá?

Ano je pravdou, že když člověk na klasické české masité kuchyni svůj jídelníček změní na výše uvedený, se může k dosažení zdraví i vysněné postavy přiblížit o krůček blíže, ale to nestačí. Ovšem v tomto bodě rady většiny výživových poradců končí. Doporučují pořád to samé, ale dál se neposouvají. Vše už záleží jen na daném člověku, který uposlechl jejich rady, jestli u nich zůstane a bude se svým zdravím, postavou i celkovou fyzickou kondicí na takové střední úrovni s občasnými zato pravidelnými výkyvy nebo se tento člověk postaví na vlastní nohy! Začne se sám zajímat o to, zdali by se mu po zdravotní, fyzické i psychické stránce mohlo dařit ještě lépe. Začne sám studovat dnes již běžně dostupnou odbornou literaturu, jež napsali skuteční odborníci s dlouholetou praxí (např. Dr. Robert S. Morse kniha Zázračná detoxikace) o vlivech a účincích většinového množství syrové rostlinné stravy.  A hlavně vše uvede do své vlastní praxe a porovná výsledky svého zdraví a celkové kondice na klasické české kuchyni nebo na obecně doporučované zdravé stravě, ovšem stále vysoce tepelně upravené s řadou živočišných produktů a také při stravování se většinovým množstvím syrové rostlinné stravy.

Pokud se dostane až do bodu, že i po dlouhém jezení většinového množství syrové rostlinné stravy se opět vrátil k většinovému sice relativně zdravému, ale převážně vařenému jídlu (takovému, které je na žebříčku většiny výživových poradců už opravdu TOP a SUPER zdravé), zjistí, jak se jeho trávení, vylučování i celková psychická i fyzická kondice zhoršila.

Ano tušíte správně. Píši opět o své vlastní zkušenosti. Od roku 2012 se stravuji syrovou rostlinnou stravou. Ze začátku několik měsíců 100% syrové, po čase však i se zařazením stravy vařené. Vždy však 100% bezmasé! Po takovémto vybočení a vracení se k většinové stravě vařené (vždy však veganské či vegetariánské), se má celková kondice zhoršila. Jakmile jsem se zase vrátila k většinové syrové rostlinné stravě, se má kondice opět výrazně zlepšila!

Možná máte podobnou zkušenost, možná ne. Vy co už mne znáte, jistě tušíte, jaká slova budou nyní následovat: „Nevěřte mi ani slovo!“ „Pokud vy sami chcete, vše si vyzkoušejte a ověřte sami na sobě a potom teprve porovnávejte.“

Myslím si tedy, že argumentovat tím, že po zavedení RAW stravy se odlehčí každému stejně tak, jakoby stejný člověk změnil své klasické české stravování na lehčí a obecně doporučovanou leč stále většinově vařenou stravu je poněkud mylné. A kdo to sám na sobě nezažil, tak neví o čem mluví.  O celém tomto tématu mohou opravdu 100% pravdivě hovořit jen trávicí a vylučovací systémy uvnitř vašeho těla, které vám na otázky typu, jaký typ stravování je pro mne vlastně nejlepší, dají jasnou a srozumitelnou odpověď. Žádný z nutričních odborníků, žádný dietologický poradce, žádné výživové trendy stravování se podle krevních skupin, podle čínské medicíny, podle makrobiotiky či jiné směry to za vás neudělají.

Má osobní zkušenost je taková, že s většinovým množstvím nutričně vyvážené syrové rostlinné stravy se cítím daleko lépe, než kdy dříve ve svém životě. Z hlediska alternativní medicíny i z hlediska různých doporučovaných výživových směrů, jsem si v životě prošla už čímkoli. A po konečném vyhodnocení mi na téměř všechny otázky odpověděla přirozená syrová rostlinná strava. Vnímáte to slovo „přirozená“ ? Odvíjí se od slova Příroda.

Raw food není žádný módní trend nebo alternativní výživový směr, kterým se pobláznila dnes možná už půlka planety. Je to návrat k přirozenému způsobu stravování, které naše těla perfektně zužitkují a dokonale natráví i vyloučí, aniž by v našich tělech zůstaly a hromadily se nějaké odpadové látky z klasické vařené, přesolené, smažené, pečené, masité kuchyně!

Proč není člověk masožravý se můžete podívat v tomto videu >>>

Stále a pořád dokola však zdůrazňuji a připomínám. Vše posuzujte podle sebe, dle svého vnímání a cítění vlastního těla a všech pochodů. Pokud si někde přečtete, že člověk s trávicími potížemi raw food nesmí, udělejte pravý opak a zkuste to. Dbejte na postupné a pomalé kroky, na vyváženost, na nutriční stránku věci a na správnou kombinaci tohoto jídla >>>

Pak si vše sami vyhodnoťte a posuďte, zdali se s názorem ztotožníte či nikoli. A v tu chvíli najdete odpovědi na své otázky. Pokud se pyšníte dokonalým zdravím s perfektní postavou a psychickou i fyzickou kondicí na klasické české stravě zahrnující párky, guláš, pečivo, řízky, svíčkovou, pokud nemíváte žádné bolesti hlavy, kašle, rýmy a jiné neduhy, tak v této stravě pokračujte.

Pokud však stále řešíte otázku jak zlepšit své zdraví a cítit se zase fit a plně v kondici, tak jako tomu bývalo ve vašem dospívajícím věku, zkuste změnu. Začněte vynecháním masa, pak postupně omezujte pečivo, bílý cukr, sůl a mléko. Zařazujte stále větší množství nutričně plnohodnotné a kvalitní syrové rostlinné stravy a pak teprve vyhodnocujte. Učte se, studujte, informujte se a hlavně vše praktikujte. Protože jedině Vaše osobní zkušenost je to, co Vám zodpoví Vaše často kladené otázky.

Určitě víte, že já sama nezastávám názor, že jen 100% syrová rostlinná strava je to pravé ořechové pro každého člověka. Zastávám však názor, že 100% bezmasá strava je to pravé ořechové pro každého člověka a to navíc s maximálním množstvím syrové rostlinné stravy, kterou je každý jedinec v danou chvíli svého života schopen zvládnout!

Pokud se Vám článek líbil, sdílejte jej všem Vašim známým, přátelům a kamarádům, o kterých si myslíte, že jim bude přínosný. Děkuji Vám.

foto

Eva Peršinová / The Raw Chef

Lektorka raw kurzů >>>

Autorka knihy se 100 receptů: Raw food jako zážitek >>>

Autorka 8 e-booků: To nejlepší z raw food >>>

email: eva@vitarianstyle.com 

Přidejte se do diskuse