Zážitkový raw večer 6.4.2016

Značky: raw food

19.04.2016 | Blog

6.4.2016 proběhl v opavském gastrocentru Slezské univerzity opět jeden z velmi vydařených raw večerů se sladkým raw rautem.

Novinkou však tentokrát byla živá příprava slaných vitariánských pomazánek a omáček. Děkuji všem našim hostům za jejich pozornost u přednášky, u prezentace dezertů, ale také děkuji všem hostům za jejich akční přístup při praktické části celého večera. Myslím, že výroba raw dipů šla všem hostům od ruky a dokonce jsme společně přišli na ještě lepší variaci jednoho receptu, než jaký byl v původním znění. A ještě jedno poděkování za krásnou fotodokumentaci paní Ingrid Heczko Supikové.

Na celou fotogalerii z večera se můžete podívat ZDE >>>

Děkuji také za Vaše zpětné odezvy z těchto večerů, velmi si toho vážím:

Jana Volná

Dobrý den Evičko, mnohokrát děkuji za krásný a inspirativní večer a výborné recepty. Zvláště mám radost, že se o živou stravu začal zajímat manžel a dokonce šel se mnou na Raw food zážitkový večer. Taky se mu tam moc líbilo a od tohoto večera se stravujeme většinou ,,ŽIVĚ ". Všechny Vaše recepty byly výborné a krásné i pro oko, ale mě nejvíce zaujal (chutnal) chleba. Hledala jsem ve Vaší knize a řekla bych, že to je ten mandlový .? Přeji krásný zbytek dne.

Katka Jandíková

Večer jsme si moc užily a byl pro nás velmi inspirující, již delší dobu si doma s dcerou hrajeme s přípravou zdravého jídla a raw potravinami. Hledáme různě recepty a  vyrábíme dobrotky. Moc se těšíme na další setkání s vámi. Dcera si každý den připravuje jídlo, protože se nestravuje ve škole a někdy nám dochází inspirace co připravit. Ve vaší knize a www stránkách jsme našly další zajímavé recepty :-). Přejeme vám krásný den a děkujeme za to, že dokážete, tak příjemným způsobem nadchnout a inspirovat i lidičky, kteří možná ještě nejsou úplně přesvědčení o tom, že mají ve svém životě něco změnit.

rv2


Přidejte se do diskuse